EV Experience 2023 – święto elektromobilności na torze w Modlinie

EV Experience to event dla biznesu z branży e-mobility, ale nie tylko. Organizatorzy wydarzenia przygotowali liczne atrakcje dla osób zainteresowanych elektryczną rewolucją w motoryzacji.

W ostatni weekend maja na modlińskim torze odbyło się EV Experience, jedno z najważniejszych wydarzeń w branży elektromobilności w Polsce. Impreza podzielona była na dwa bloki – pierwszy dla biznesu i networkingu, drugi dla wszystkich zainteresowanych stanem obecnym  i przyszłością e-motoryzacji

Wielkie testowanie elektryków

ev experience modlin

Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przetestowania najnowszych modeli samochodów elektrycznych. Jazdy próbne odbywały się na kilku torach, w tym także na przeznaczonym dla samochodów off-roadowych. Do dyspozycji było 70 pojazdów elektrycznych czołowych światowych producentów. Dodatkowo na terenie wokół torów można było znaleźć stanowiska firm z branży elektromobilności. Przedstawiciele producentów stacji ładowania, duże koncerny paliwowe, producenci pojazdów elektrycznych, portale branżowe.

Konkurs na najlepszy e-samochód

Na zakończenie dnia pierwszego odbyło się wręczenie nagród na najlepszy samochód elektryczny świata EV Drivers Choice GEVA Awards. Konkurs przeprowadzono w wielu krajach i głosowało ponad 220 tysięcy użytkowników pojazdów elektrycznych zrzeszonych w 63 organizacjach. Pierwsza trójka pojazdów to : Hyundai IONIQ5, Kia EV6 i zwycięzca Tesla Model Y.

Rywalizacja na torze

ev experience modlin

Na zakończenie dnia drugiego odbył się wyścig na jak najszybsze pokonanie jednego okrążenia na pierwszych 3 miejscach uplasowały się dwie Tesle Model 3 oraz AudiRS e-tron GT.
Podsumowując – były to dwa dni niezapomnianych wrażeń oraz świetna promocja elektromobilności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *