Sieć szybkich stacji ładowania E-way24 podpisała umowę z firmą TOPAZ

PHU Topaz Sp. z o.o. jest  właścicielem polskiej sieci sklepów Topaz z ponad 130 placówkami handlowymi i usługowymi na terenie wschodniej i centralnej Polski. W zakres współpracy wchodzi wybudowanie i zarządzanie stacjami ładowania na parkingach przysklepowych. „Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i wyzwanie dla dużego projektu. Rozwój infrastruktury w Polsce jest dla nas priorytetem i kluczowym zadaniem na najbliższe lata. Cieszymy się, że taki partner jak firma TOPAZ wejdzie w rozwój elektromobilności razem z nami” – mówi Prezes E-Way24 S.A., Leszek Wysocki.

Sieć sklepów Topaz powstała w 1993 roku w Sokołowie Podlaskim. Dziś, po 30 latach istnienia, to ponad sto trzydzieści supermarketów (sklepy własne i sklepy działające na podstawie umowy franchisingowej), zlokalizowanych w czterech województwach wschodniej i centralnej Polski. Dostosowany do indywidualnych potrzeb Klientów, szeroki asortyment oferowanych produktów pochodzących od najlepszych dostawców, wysokiej jakości wyroby mięsno-wędliniarskie (w tym te z własnego Zakładu Rozbioru Drobiu), owocowo-warzywne, czytelność i przejrzystość hal sprzedaży, wykwalifikowany i miły personel, własny program lojalnościowy, w którym zarejestrowanych jest obecnie już prawie 450 000 osób, atrakcyjne akcje marketingowe wspomagane m.in. co tygodniową gazetką promocyjną kolportowaną bezpośrednio do mieszkań Klientów to tylko niektóre elementy, które niewątpliwie są wyróżnikiem TOPAZ na polskim rynku. Rozwój sieci TOPAZ nie zwalnia tempa, otwierane są kolejne punkty handlowe i stawiane są kolejne, ambitne cele. Pomimo okoliczności, że na podstawowy zakres działalności firmy składa się prowadzenie sieci sklepów spożywczych, TOPAZ posiada także własne stacje benzynowe, punkty gastronomiczne „Top Drive”, browar restauracyjny „Brofaktura”, hotele, centra ogrodowe, parki handlowe, inwestycje deweloperskie, własny zakład rozbioru drobiu oraz ciastkarnię „Natalia i Szymon”, zatrudniając przy tym już prawie 2 500 osób.

Dziś spółka rozpoczyna swoją przygodę ze stacjami ładowania dla pojazdów elektrycznych. „Od lat systematycznie unowocześniamy naszą infrastrukturę, inwestując w alternatywne źródła energii i rozszerzając komplementarność realizowanych przez nas usług. Mając na uwadze dynamiczny wzrost znaczenia floty elektrycznej na naszych drogach i coraz większe potrzeby, aby móc je w wolnych chwilach zasilić w niezbędną energię, wierzymy, że te „wolne chwile” użytkownicy pojazdów elektrycznych, pozostawiając je do ładowania w powstających stacjach przy Topazie, będą mogli przeznaczyć na kompleksowe zakupy w naszych sklepach.” – powiedział Zbigniew Paczóski, Prezes Zarządu PHU TOPAZ Sp. z o.o.

 Firma E-Way24 aktywnie poszukuje miejsc do posadowienia szybkich stacji w całej Polsce, dlatego też zapraszamy wszystkich zainteresowanych na rozmowę o naszej ofercie. Informacje można też znaleźć na stronie internetowej www.e-way24.pl lub Pana Jarosława Stępień Dyrektora ds. Rozwoju sieci pod numerem telefonu 516 644 533.

#e-way24, #stacjeladowania, #elektromobilność, #PSPA, #EV, #handel, #dyskonty, #retail, #RT23, #fmcg, #wiadomościhandlowe, #dlahandlu

3 komentarze

  1. bartek994_waw pisze:

    Rozważam zakup samochodu elektrycznego, ale jak dotąd powstrzymywały mnie ewentualne problemy z ładowaniem, jako że mieszkam w bloku, a nie w domku jednorodzinnym. Ten problem zniknie jeśli przy marketach, w sąsiedztwie lokali gastronomicznych i na parkingach pojawią się stacje szybkiego ładowania. Po prostu jedziesz do sklepu po zakupy, a gdy wychodzisz ze sprawunkami, twój samochód jest naładowany.

  2. Miron pisze:

    No zgodzę się. Nie wszędzie jest jednak możliwość postawienia takiej stacji ładowania. Jedno stanowisko to może być za mało. Sama idea na pewno się sprawdzi, a już szczególnie w marketach wilkopowierzchniowych, gdzie nie robi się zakupów w 15 minut, tylko dłużej. Z tego co mi wiadomo to są takie miejsca.

  3. Anna pisze:

    Z całym szacunkiem, ale sieć Topaz nie jest mi znana. Może z Biedronka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *