Jeśli posiadasz niezabudowaną działkę w pobliżu ruchliwych dróg i miejsc, stajesz przed szansą na uzyskanie pewnych, długoterminowy dochodów.
W najbliższych latach motoryzacja w Polsce, podobnie jak na całym świecie, przejdzie gruntowną metamorfozę. Samochody spalinowe będą sukcesywnie zastępowane przez pojazdy z napędem elektrycznym. Wraz z ekspansją “elektryków” nastąpi skokowy przyrost stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. W całej Polsce powstaną ich tysiące. Będą budowane przy ruchliwych trasach, w sąsiedztwie centrów handlowych, na ludnych osiedlach mieszkaniowych.
Perspektywa pewnych dochodów
Ten boom to szansa dla właścicieli gruntów zlokalizowanych w pobliżu infrastruktury generującej duży ruch pojazdów. Budowa punktów ładowania e-samochodów nie jest obwarowana tak wielką liczbą wymogów bezpieczeństwa jak to ma miejsce w przypadku stacji oferujących paliwa węglowodorowe.
Właściciele gruntów nie muszą się martwić o koszty inwestycji. Powstające sieci stacji szybkiego ładowania oferują bowiem współpracę polegającą na dzierżawie gruntów, a w przypadku najlepszych lokalizacji mogą zaproponować udział w zyskach.
Jedną z największych zalet takiego rozwiązanie jest perspektywa pewnych, długoterminowych zysków. Umowy na dzierżawę gruntów pod stacje ładowania podpisywane są zwykle na okres ok. 15 lat.
Zaproponuj współpracę
Jedną z firm, która przystąpiła do budowy ogólnopolskiej sieci stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych jest e-way24. Obecnie poszukuje ona lokalizacji na inwestycje na terenie całego kraju. Jeśli dysponujesz odpowiednim gruntem i jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy, możesz złożyć ofertę mailowo lub telefonicznie. Tutaj znajdziesz dane kontaktowe.
Czy działka znajdująca się poza miastem, na peryferiach jest interesującym miejscem na postawienie stacji ładowania? Jakie kryteria trzeba spełnić, by móc podnająć teren? Partnerka posiada 350m, które usytuowane jest przy szutrowej drodze za obwodnicą miasta. Nie planowaliśmy z nią póki co nic robić, ale może taka inwestycja to dobry pomysł.
Najbardziej intratne miejsca pod stacje ładowania pojazdów elektrycznych znajdują się w miastach lub przy drogach krajowych. Z łatwym dojazdem, co oznacza, że nie może być to jakaś leśna ścieżka czy żwirowa droga. Orientowalismy się w temacie, ponieważ także mamy kawałek ziemi i chcieliśmy zrobić deala. Nie udało się, dojazd jest niesatysfakcjonujący dla inwestora.
Firma szuka prywatnych działek, a nie może dogadać się z miastem w kwestii wynajmu gruntów pod te stacje ładowania?